Wijnkist met Château Cap Saint-Martin Blaye Côtes de Bordeaux Le Cabernet d'en face

(Ga over de afbeelding om in te zoomen)


15,85 per pakket

  • Gratis wijninformatie bij elk pakket

15,85 per pakket

  • Gratis wijninformatie bij elk pakket

Pierre Ardoin kijkt vanaf zijn wijngaard uit op de beroemde kastelen van Pauillac. Met deze speciale wijn van zijn beste cabernet sauvignon-druiven laat hij zien dat topkwaliteit niet altijd de hoofdprijs hoeft te kosten.

  • Het milde, maritieme klimaat rond de Gironde-rivier zorgt voor perfect rijpe cabernet sauvignon-druiven met veel concentratie.
  • Wijnmaker Pierre Ardoin is een oenoloog van de universiteit van Bordeaux en maakt al jaren onze favoriete, betaalbare Bordeaux.
  • Hoewel de regio Blaye bekendstaat om merlot, laat deze 100% cabernet sauvignon zien dat de klei-kalksteenbodems ook perfect zijn voor deze druif.
  • Deze wijn is krachtig en geconcentreerd, met een verfijnde structuur door de rijping op eikenhouten vaten.

Smaakprofiel

  • Neus: Een uitnodigende geur van rijp zwart fruit zoals cassis en bramen, aangevuld met tonen van cederhout en een vleugje grafiet.
  • Mond: Vol en zacht, met een mooie balans tussen het donkere fruit, de stevige maar rijpe tannines (de stofjes die een stroef gevoel geven) en de verfijnde invloed van het eikenhout.
  • Body: Een volle, krachtige wijn met aanwezige, maar soepele tannines en een frisse ruggengraat.
  • Afdronk: De afdronk is lang en blijft boeien met indrukken van fruit en specerijen.

Wijn–spijs

  • Gegrilde côte de boeuf – De krachtige smaak en tannines van de wijn snijden dwars door het rijke vlees.
  • Stoofpot met rundvlees – De zachte, volle smaken van de wijn vullen het gerecht perfect aan.
  • Harde, gerijpte kazen – Denk aan een oude Comté als tegenhanger voor de stevige structuur.
  • Lamsbout met rozemarijn – De kruidigheid van het gerecht haalt de complexe aroma's in de wijn naar boven.

Moment & serveertips

  • Temperatuur: 16-18°C
  • Glas: Een ruim Bordeaux-glas, zodat de wijn goed kan ademen.
  • Bewaarpotentieel: Nu heerlijk op dronk, maar kan zeker nog 5 tot 8 jaar rijpen in de kelder.

Herkomst & producent

De naam ‘Le Cabernet d’en Face’ is een knipoog. Wijnmaker Pierre Ardoin staat letterlijk aan de overkant (‘d’en face’) van de rivier de Gironde, met uitzicht op de wereldberoemde en peperdure châteaus van Pauillac. Hoewel zijn terroir in Blaye misschien minder prestige heeft, bewijst Pierre met zijn vakkennis en de beste druiven dat je voor een fractie van de prijs een wijn kunt maken met een vergelijkbare allure. Een eerbetoon aan de overburen, maar dan met een eigen, nuchtere handtekening.

Leuk weetje: deze wijn komt uit een bijzonder goed wijnjaar.

Inhoud:


GRATIS bezorging vanaf € 30,-

Op werkdagen voor 17.00 uur besteld,

     volgende dag in huis


Heeft u vragen? Bel 020-4706050


Even geduld a.u.b.